BMW e36 Drift project

Projekt nga Julian Sami

Detaje teknike:
Modeli.
Bmw e36 316i 1996
Motorri.
Eshte bere swap motorri M52B25 2.5l I6 benzine
Rebuilt motorri fasho/bronzina
Guarnicion testate COMETIC 3mm i trrashe per te ulur komprimimin nga 10.5/1 ne 9.1/1
Big intercooler
38mm TurboSmart wastegate
38mm HKS Blow-off valve
TurboSmart Boost controller
OEM VDO BoostGauge
Kandele me te ftohta se normale
Riprogramuar nga @juliansami
Drift kit.
Shpatulla me te gjata per te perfituar gjeresi 10cm ne aks para dhe 6cm ne aks mbrapa
Grup timoni me raport 13.7:1
Anglekit per te shtuar kendin e gomes me 12°
Camber plates me regjistrim per te regulluar camber sipas deshires
Amortizimi.
Para-mbrapa Yellow Bilstein kombinuar me susta te kuqe eibach
Frenimi.
Para disk freni 325mm me ventilim nofull me 4 pistona
Mbrapa disk freni 297mm me ventilim Nofull me 2 pistona
Frene dore hidraulike me nofulla te pavarura nga sistemi frenimit normal
Stay tuned per videon e gjithe punes te BMW

Per me shume info ju lutem na kontaktoni mesazhe ose email
[email protected]

Partnere e projektit
Albania Auto Market
per gjithe pjeset e makines
Servis Kllogjeri per punimin e motorit dhe te makines
TFORTIT per design
ESP Oil per karburantin cilesor
Protire per gomat e pafundme qe u deshen
Liqui Moly Albania per vajin me cilesor per kte makine
Sakuli Print and Design per wrap dhe veshjen e gjithe makines
Dhe Ervin Kosova per suport te pandalshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TFORTIT